00,00 €
00
Nachádzate sa: | | |

K originálnemu ovládaču vozidla

Autoalarmy v tejto kategórii sú určené na montáž do automobilov, ktoré sú vybavené originálnym diaľkovým ovládaním centrálneho zamykania. K ovládaniu autoalarmu nie je nutné používať ďalší ovládač, čo výrazne zjednodušuje obsluhu autoalarmu a redukuje počet príveskov na zväzku kľúčov. Zároveň je možné využívať všetky výhody originálneho diaľkového ovládača (otváranie kufra, rozsvietenie osvetlenia ...).

Moderné automobily sú vybavené komplikovanými elektronickými systémami s niekoľkými riadiacimi jednotkami, ktoré medzi sebou komunikujú po digitálnej zbernici. V súčasnosti sa používa najmä zbernica CANBUS, ktorú vyvinula pre potreby automobilového priemyslu firma BOSCH. Montáž klasického autoalarmu do takto koncipovaného elektronického systému je pomerne náročná a pri nevhodnom zapojení môže spôsobiť rôzne, ťažko identifikovateľné poruchy v elektronike automobilu. Cobra reaguje na tieto trendy v koncepcii elektronických systémov automobilov novými modelmi autoalarmov, ktoré si väčšinu informácii potrebných pre svoju činnosť (informácia o otvorených dverách, povely z diaľkového ovládača, zapnutie zapaľovania...) dokážu získať priamo so zbernice CANBUS. Autoalarm prevádzku na zbernici iba pasívne "odpočúva ", aktívne do nej nezasahuje, takže nedochádza ku konfliktom medzi elektronikou automobilu a autoalarmom.

Cobra ponúka riešenia aj pre automobily, ktoré nie sú vybavené zbernicou CANBUS, alebo v súčasnosti nie sú podporované CANBUS-ovými autoalarmami. Autoalarm AK4600 s integrovaným CANBUS prevodníkom je pripravený aj na analógový režim zapojenia (režim PLIP). V tomto režime je potrebné získať všetky informácie pre autoalarm vhodným analógovým zapojením vo vozidle.

Špecifickým modelom alarmu je typ AKG368. Tento autoalarm je ovládaný originálnym diaľkovým ovládačom, ale navyše je vybavený bezdotykovou identifikačnou kartou vodiča. Autoalarm sa deaktivuje po odomknutí vozidla originálnym diaľkovým ovládačom, len ak sa v blízkosti vozidla nachádza karta vodiča. Ak karta vodiča nie je identifikovaná, alarm zostáva aktívny a vozidlo nie je možné naštartovať. Vozidlo je tak chránené aj v prípade prekonania alebo krádeže originálneho diaľkového ovládača. Vyššia úroveň zabezpečenia je v tomto prípade podmienená miernym znížením komfortu obsluhy, keďže je nutné nosiť kartu vodiča so sebou. V prípade straty karty vodiča je samozrejme možné systém deaktivovať núdzovo prostredníctvom PIN kódu. Tento model autoalarmu nie je vybavený CANBUS prevodníkom a v súčasnosti je ho možné nahradiť modelom AK4600.

Aktuálny zoznam podporovaných vozidiel pre autoalarm AK4600 nájdete tu.

Značka
Zobraziť:    Zoradiť podľa:    Zobraziť:
Potrebná
montáž
Autoalarm Cobra AK4627 WS
Autoalarm s integrovaným CANBUS prevodníkom a prijímačom diaľkového ovládania, v modulárnom preveden...
Požiadať o cenovú ponuku
na objednávku
Pridať k obľúbeným
Potrebná
montáž
Autoalarm Cobra AK4627 WLS
Autoalarm s integrovaným CANBUS prevodníkom a prijímačom diaľkového ovládania, v modulárnom preveden...
Požiadať o cenovú ponuku
Potrebná
montáž
Modulárny autoalarm s ultrazvukovým priestorovým snímačom, zálohovanou sirénou a blokovaním motora. ...
Požiadať o cenovú ponuku
na objednávku
Pridať k obľúbeným
  • Doručenie do 24 hodín
  • Odborná montáž produktov
  • Doprava zdarma nad 180 €
  • Veľkoobchodný predaj