00,00 €
00
Nachádzate sa: | |

KEYLESS BLOCK - efektívna ochrana vozidiel s bezkľúčovým prístupom.

Bezkľúčový prístup a štartovanie (tzv. Keyless, Keyless-GO, Smart key, Kessy...) poskytuje vodičovi maximálny komfort pri vstupe do auta a štartovaní. Stačí sa dotknúť kľučky na dverách a ak je kľúč v povolenej vzdialenosti, max. cca 1-2 m od auta, auto sa odomkne. Po nastúpení do auta stačí stlačit tlačidlo a auto naštartuje. Bez nutnosti hľadať kľúč od auta po vreckách, alebo v taške.

 

 

Táto vychytávka má ale aj svoje tienisté stránky a predstavuje veľké bezpečnostné riziko.

Zlodeji dokážu zneužiť funkciu bekľúčového prístupu a pomocou zosilňovačov signálu môžu nepozorovane odomknúť a naštartovať auto.

Ako to funguje?

Po dotyku vodiča na kľučku dverí, vysiela anténa umiestnená v kľučke dverí signál, ktorý slúži ako výzva na komunikáciu medzi autom a kľúčom. Ak je kľúč v dosahu a tento signál rozpozná, odošle do auta autorizačný kód a auto sa odomkne. Podobný postup sa používa aj pri štartovaní auta.

Na prekonanie systému keyless potrebujú zlodeji dve zariadenia (zosilňovače signálu). Jedným zariadením oskenujú a zosilnia signál z auta, druhým zariadením oskenujú a zosilnia signál kľúča. Týmto spôsobom je možné odomknúť a naštartovať auto, aj keď je kľúč vzdialený od auta niekoľko 100 metrov. Maximálna vzdialenosť je závislá najmä od kvality použitých zariadení na zosilnenie signálu.

 

 

Modul Keyless Block ochráni Vaše auto pred týmto častým spôsobom krádeže. Po uzamknutí a vzdialení sa od auta deaktivuje systém keyless na softvérovej úrovni.

Dostupné sú 3 možnosti ovládania:

  1. Užívateľ nemá ID prívesok – po uzamknutí vozidla sa deaktivuje systém bezkľúčového prístupu a štartovania. Vozidlo je je v tomto prípade možné odomknúť len stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači. Po odomknutí vozidla stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači sa systém bezkľúčového prístupu a štartovania aktivuje, vozidlo je možné naštartovať stlačením štartovacieho tlačidla.
  2. Užívateľ má pri sebe ID prívesok - systém bezkľúčového prístupu a štartovania je aktívny, ak je v blízkosti vozidla cca 2-10m detegovaný ID prívesok. V momente, kedy sa ID prívesok dostane mimo dosah, systém bezkľúčového prístupu a štartovania vo vozidle sa deaktivuje.
  3. Kombinácia 1. a 2. možnosti.

ID prívesok je možné nahradiť smartfónom s nainštalovanou mobilnou aplikáciou Author ID, spárovaným so systémom KeylessBlock

K dispozícii sú 2 typy modulov. Základnú verziu Keyless Block je možné pripojiť na jednu CAN a jednu LIN zbernicu, rozšírená verzia Keyless Block Pro podporuje pripojenie 2x CAN a 2x LIN zbernicu. Podľa typu a modelu vozidla je potrebné zvoliť správnu verziu modulu Keyless Block.

 

Zoznam podporovaných vozidiel pre modul KeylessBlock/Pro.

 

 

V danej kategórii nemáme žiadne produkty

  • Doručenie do 24 hodín
  • Odborná montáž produktov
  • Doprava zdarma nad 180 €
  • Veľkoobchodný predaj