00,00 €
00
Nachádzate sa: | |

Moduly na automatickú deaktiváciu systému štart-stop

Systém ŠTART/STOP sa stáva štandardnou výbavou nových vozidiel. Objednať nové vozidlo so spaľovacím motorom bez tohto systému už vo väčšine prípadov nie je možné.  Táto technológia by mala mať vplyv na zníženie spotreby paliva a zníženie emisií vo výfukových plynoch tým, že pri zastavení napr. na križovatke na červenú automaticky vypne motor. Po zatlačení spojky, alebo stlačení plynového pedálu, sa motor automaticky naštartuje a vy môžete pokračovať v jazde.

V praxi to však takto ideálne nefunguje. Motor často vypína vtedy, keď to najmenej očakávate: napr. pri posúvaní sa v kolónach, pri krátkom zastavení v odbočovacom pruhu… Netrpí tým len dynamika jazdy, ale častým štartovaním sú zaťažované aj komponenty hnacej sústavy. Hoci výrobcovia tvrdia, že dotknuté komponenty sú na častejšie štartovanie dimenzované, až prax ukáže, ako sa to prejaví na zvýšených servisných nákladoch v budúcnosti.

Systém ŠTART/STOP je z výroby nastavený tak, aby sa automaticky aktivoval po naštartovaní vozidla. Vo väčšine vozidiel je k dispozícii tlačidlo, ktorým je možné systém v rámci jednej jazdy deaktivovať/aktivovať.

Ak patríte medzi vodičov, ktorí po prvom zhasnutí motora hľadajú tlačidlo na deaktiváciu systému ŠTART/STOP, máme pre vás riešenie: zariadenie, ktoré automaticky deaktivuje systém ŠTART/STOP po každom naštartovaní vozidla. Systém ŠTART/STOP zostáva naďalej plne funkčný. V prípade potreby, napr. pri dlhšom státí na križovatke, máte možnosť systém aktivovať/deaktivovať tlačidlom.

Naše moduly sú kompatibilné s väčšinou aktuálne vyrábaných modelov vozidiel.

Značka
Zobraziť:    Zoradiť podľa:    Zobraziť:
Modul UAS4 S-S OFF
Modul na automatickú deaktiváciu systému štart/stop....
46,00 €bez DPH 38,33 €
Potrebná
montáž
Modul COMFORT1 CAN
Modul zabezpečí automatické dotiahnutie okien po uzamknutí a deaktiváciu systému štart/stop po našta...
Požiadať o cenovú ponuku
  • Doručenie do 24 hodín
  • Odborná montáž produktov
  • Doprava zdarma nad 180 €
  • Veľkoobchodný predaj